НКРЕ у своїх документах передбачила, що через відсутність гарячої води люди використовуватимуть більше газу на нагрів води. Тому для тих, у кого помешкання не обладнані газовими лічильниками, норма витрачання газу на особу збільшується вдвічі! Документ, яким це врегульовано, — Норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, затверджені постановою КМУ від 08.06.1996 р. № 619.

Судіть самі: норма споживання природного газу на місяць на 1 людину залежить від виду споживання та становить:

  • 9,8 м3 за наявності плити газової та централізованого гарячого водопостачання;
  • 18,3 м3 за наявності плити газової в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача;
  • 23,6 м3 за наявності плити газової та водонагрівача.

І не важливо, чи є у вас електричний водонагрівач, використовували ви газ або ні: якщо немає лічильника — оплата за нормою! А в разі перерви в централізованому гарячому водопостачанні населення норма споживання природного газу на плиту газову встановлюється 18,3 м3 на 1 людину на місяць (тобто майже вдвічі порівняно з нормою споживання, установленою для споживача, у якого наявна плита газова та централізоване гаряче водопостачання).

Тож єдиний варіант платити менше — установити газовий лічильник. Або чекати поки згідно зі ст. 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16.06.2011 р. № 3533-VI та графіками оснащення квартир і приватних будинків лічильниками газу, розробленими відповідно до розпорядження КМУ від 25.04.2012 р. № 259-р, газорозподільні підприємства забезпечать установлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах і приватних будинках до:

  • 1 січня 2016 року — у яких газ використовується для підігріву води та приготування їжі (плита газова + газова колонка);
  • 1 січня 2018 року — тільки для приготування їжі (плита газова).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»