Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі — Комісія) 5 серпня 2014 року, розглянувши інформаційні матеріали Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, прийняла рішення № АД-319/2014/4421-06 (далі — Рішення Комісії). Його опубліковано 8 серпня 2014 року в газеті «Урядовий кур’єр».

Як наслідок, із 19 серпня 2014 року не справлятиметься спецмито у відповідь на дискримінаційні та недружні дії Республіки Білорусь.

Мінекономрозвитку України розраховує, що Республікою Білорусь у найближчий час не здійснюватиметься ліцензування українських кондитерських виробів і сировини для їх виробництва, окремих видів макаронних виробів, пива солодового, цементу, скла полірованого та склотари.

Разом із тим украй важливо, щоб білоруська сторона забезпечила скасування угод про постачання товарів, якими визначаються цінові та кількісні обмеження, укладених між українськими експортерами та державними органами Республіки Білорусь.

Водночас у Рішенні Комісії передбачено, що спеціальне мито може бути поновлено до 31 грудня 2016 року за заявою українських виробників-експортерів у випадку наявності факту дискримінаційних дій із боку Республіки Білорусь.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»