ДФС України зазначає, що останнім часом до неї надходять численні скарги громадян на те, що банки відмовляють у наданні банківських послуг (відкритті карткових рахунків, отриманні кредитів тощо) на підставі того, що банківськими установами під час перевірки достовірності формування реєстраційного номера облікової картки платника податків (далі — реєстраційний номер) установлено невідповідність реєстраційного номера даті народження та/або статі фізичної особи.

Формування реєстраційного номера здійснюється на підставі відомостей, поданих фізичною особою в обліковій картці фізособи — платника податків за формою № 1ДР. Так, наприклад, для дати народження 01.01.1947 р. реєстраційний номер може починатися як із цифри «1», так і з цифри «8».

Тому спеціалісти ДФС України (лист від 24.07.2014 р. № 118/5/99-99-18-02-02-16) роз’яснюють, що підтвердженням достовірності реєстраційного номера є документ, що засвідчує реєстрацію фізичної особи в Держреєстрі, — картка платника податків, або дані про реєстраційний номер із Держреєстру, унесені до паспорта громадянина України. Водночас одним із реквізитів, зазначених у картці платника податків, є саме дата народження.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»