За інформацією, розміщеною на Урядовому порталі, Уряд України пропонує якісні та кардинальні зміни в оподаткуванні заробітної платні. Уряд виносить на обговорення декілька варіантів підходів «якісних і кардинальних змін» в оподаткуванні заробітної платні.

Один із варіантів полягає в такому: «Ми пропонуємо встановити фіксовану плату будь-якому працюючому з мінімальної заробітної платні, яка буде складати 41%. Далі все, що вище мінімальної заробітної платні, ми пропонуємо оподатковувати не 41%, а 15%. Майже трикратне зменшення єдиного соціального внеску».

«Інша модель — ми ставимо оподаткування мінімальної заробітної платні в розмірі 37%, зменшуємо таким чином базу на 4%, але оподатковуємо тоді не 15%, а 19% усі суми, які вищі за мінімальну заробітну платню», — пояснив Глава Уряду.

Він пояснив на прикладі. Середній розмір заробітної платні в Україні — 3650 гривень, три мінімальні заробітні платні. За діючим порядком загальна сума платежів до бюджету із цих коштів становить 2126 гривень. За моделями, які пропонує Уряд, із 3650 гривень платежі до бюджету зменшуються практично на 700 гривень: «А це означає збільшення на 700 гривень доходів простих громадян».

«У реформі єдиного соціального внеску наша пропозиція — оподаткування мінімальної заробітної платні за чинною ставкою, а всього, що вище, — на рівні 15%», — повідомив Глава Уряду.

Кабінет Міністрів запропонував шість моделей оподаткування доходів фізичних осіб. Глава Уряду звернувся до підприємців під час обговорення цього питання, аби вибрати найбільш оптимальну модель оподаткування доходів фізичних осіб.

Окрім того, Уряд пропонує уніфікувати ставки для пасивних доходів фізичних осіб: «Зараз їх дуже багато. Якщо різні ставки, то всі тікають від оподаткування. Ми вважаємо, що до пасивних доходів повинна застосуватися єдина ставка — 15%».

Ця ставка не застосовуватиметься до дивідендів, адже з них сплачується податок на прибуток. «Ми не можемо допускати подвійного оподаткування, тому на дивіденди — спеціальна процедура оподаткування», — пояснив Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк також повідомив, що Державна фіскальна служба пропонує кардинально змінити підходи в адмініструванні податків, зокрема встановити єдиний звітний період: «Всі звіти подаються один раз на квартал».

Окрім того, Державна фіскальна служба введе систему єдиного вікна подання звітності.

Більше читайте тут.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»