Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 р. № 1197-VII, замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі у процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників і зобов’язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів (кваліфікаційну, цінову пропозицію) учасника (учасника попередньої кваліфікації) у разі якщо учасник або учасник попередньої кваліфікації визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього відкрита ліквідаційна процедура. Водночас документація конкурсних торгів повинна містити, зокрема, вимоги щодо інформації про спосіб документального підтвердження відповідності учасників установленим вимогам згідно із законодавством.

Як пояснює Мінекономрозвитку в листі від 04.08.2014 р. № 3302-05/26720-03, замовники на підтвердження про державну реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи — підприємця в документації конкурсних торгів установлюють вимогу стосовно надання учасниками процедури закупівлі в складі пропозиції конкурсних торгів, зокрема витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — витяг), який може містити дані про перебування юридичної особи в процесі провадження у справі про банкрутство.

Разом із тим Мін’юст повідомляє, що довідка та витяг (у разі проставляння відповідної позначки) містять ідентичну інформацію про наявність/відсутність порушеної стосовно суб’єкта підприємницької діяльності процедури банкрутства.

З огляду на викладене, у разі встановлення в документації конкурсних торгів вимоги щодо подання і довідки, і витягу, якщо пропозиція конкурсних торгів містить витяг з інформацією про відсутність провадження у справі про банкрутство стосовно суб’єкта підприємницької діяльності, пропозиція такого учасника допускається до розгляду й оцінки за відсутності інших підстав для відхилення.

Тому в разі встановлення замовником у документації конкурсних торгів вимоги стосовно надання учасниками процедури закупівлі в складі пропозиції конкурсних торгів, зокрема витягу, який містить дані про наявність/відсутність порушеної стосовно суб’єкта підприємницької діяльності процедури банкрутства, рекомендуємо замовнику зазначати й розглядати такий документ і на підтвердження відсутності підстави для відмови.

Відомості з Єдиного державного реєстру отримуються відповідно до Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14.12.2012 р. № 1846/5.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»