06.08.2014 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення вірності копій документів і виписок з них та справжності підпису на документах» від 13.05.2014 р. № 1253-VII, яким уносяться зміни до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення вірності копій документів.

Закон передбачає розширення переліку випадків засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок із них, справжності підпису на документах не лише нотаріально, а й посадовими особами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій тощо.

Закон скасовує обов’язок нотаріального засвідчення вірності копій близько 15-ти документів, що використовуються в цивільних і господарських відносинах (наприклад, копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, копії установчих документів фізичних або юридичних осіб, які бажають зареєструватися як учасники аукціону, конкурсу; копія ліцензії на право надання послуг із перевезення пасажирів).

Водночас можливість засвідчення копій документів нотаріусом не відміняється.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»