НБУ у своєму листі (від 31.07.2014 р. № 47-604/41267) нагадав банкам щодо необхідності виконання вимог стосовно сприяння пред'явникам довідок про реєстрацію місця проживання/перебування осіб, які переселяються з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя на материкову частину, із зазначенням факту переселення, у частині розблокування їх особистих рахунків і забезпечення можливості використання платіжних карток, емітованих в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, а також, у разі необхідності прискореного відкриття нових рахунків, випуску карток для зарахування соціальної допомоги, пенсій тощо.

Зазначена довідка надаватиметься територіальними підрозділами/органами Державної міграційної служби України, яка затверджена наказом Міністерством внутрішніх справ України від 22.11.2012 р. № 1077 (додаток № 11).

Окрім того, НБУ запропонував банкам розробити внутрішні положення, у яких визначити порядок перегляду умов сплати (реструктуризації) зобов'язань за кредитними договорами з особами, зокрема щодо звільнення від штрафних санкцій, надання відстрочок у погашенні основного боргу та сплаті відсотків тощо. Банки зобов'язані брати до уваги, що під час переселення з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь існують об'єктивні обставини, що впливають на порушення нормального режиму виконання зобов'язань перед банківськими установами.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»