На офіційному веб-сайті МОЗ України оприлюднено проект постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955» (далі — проект постанови).

Станом на сьогодні, відповідно до норм постанови КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» від 17.10.2008 р. № 955, лікарські засоби та вироби медичного призначення вітчизняного виробництва, оптово-відпускна ціна яких нижча ніж 12 грн за одну упаковку, не підлягають державному регулюванню, окрім тих, що придбаваються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Ураховуючи необхідність забезпечення фізичної та економічної доступності лікарських засобів для населення шляхом, зокрема, стабілізації цін на фармацевтичному ринку України, МОЗ розроблено проект постанови. Цим проектом передбачено запровадження державного регулювання цін на вітчизняні лікарські засоби, які реалізовуються в аптечній мережі та включено до Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення (окрім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів) й обов'язкового мінімального асортименту (соціально орієнтованих) лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптечних закладів, затвердженого наказом МОЗ України від 29.12.2011 р. № 1000.

Як стверджують фахівці, прийняття цієї постанови дозволить збільшити економічну доступність низьковартісних вітчизняних лікарських засобів для малозабезпечених верств населення та запровадити рівні умови застосування державного регулювання цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, як для іноземного, так і вітчизняного виробника.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»