За повідомленням прес-служби ДФС, нова система електронного адміністрування ПДВ дозволить здійснювати бюджетне відшкодування податку експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз. Про це заявив Голова ДФС Ігор Білоус вчора під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна».

Такі новації передбачені законодавчими змінами, унесеними до Податкового кодексу України. Електронна система адміністрування ПДВ почне діяти з 1 січня 2015 року та стане системним рішенням для ліквідації «податкових ям» і махінацій із цим податком.

«За допомогою електронного адміністрування буде забезпечено відповідність сум нарахованого та сплаченого ПДВ, оскільки суми ПДВ від доданої вартості гарантуються грошовими коштами. Водночас обігові кошти платників ПДВ відволікаються мінімально», — підкреслив Ігор Білоус.

Запровадження нової системи, упевнений керівник відомства, унеможливить формування фіктивного кредиту й отримання неправомірного відшкодування ПДВ із бюджету, а це, у свою чергу, сприятиме підвищенню рівня надходжень податку до бюджету. Крім того, буде скорочено обсяг тіньової економіки в країні та витрати держави на адміністрування ПДВ.

Електронна система складатиметься з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, із банку, у якому автоматично будуть відкриті рахунки всім платникам ПДВ, і з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів.

Так, із 1 січня наступного року для всіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений та підконтрольний Національному банку України. Усі податкові накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді, а для цього платник повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтвердженого зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та сплатою ПДВ під час імпорту товарів.

«Неможливо буде відшкодувати суму більшу за ту, яка накопичена на цьому рахунку. Крім того, це частково вирішить проблему з контрабандою. Легалізувати «чорну» контрабанду у великому об’ємі буде неможливо», — підкреслив Ігор Білоус.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»