Об'єктом обкладення військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, а також виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Тобто зарплата, відпускні, лікарняні, доходи за ЦПД — усі ці доходи обкладатимуть військовим збором.

У багатьох виникає запитання: чи потрібно зменшувати доходи, які підлягають обкладенню військовим збором, на суму ЄСВ, податкової соцпільги та ПДФО; у якій черговості відбувається оподаткування?

Стосовно цього слід зазначити, що ПКУ не передбачено жодного зменшення бази обкладення військовим збором ані на суму ЄСВ, ані на суму ПСП і ПДФО. Виходить, що один об’єкт оподаткування використовується для обкладення двома податками (ПДФО та військовим збором) одночасно.

Наприклад, якщо особі нарахована заробітна плата в розмірі 2500 грн, то з метою обкладення ПДФО об’єктом оподаткування є ця сума заробітної плати, зменшена на суму ЄСВ: (2500 - (2500 х 3,6%)) х 15% = 361,50 грн.

Для обкладення військовим збором використовується така сама база оподаткування, але без урахування будь-яких інших сум: 2500 х 1,5% = 37,50 грн.

Детальніше про всі нововведення щодо обкладання доходів фізосіб військовим збором читайте в найближчих номерах газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»