У суботу, 02.08.2014 р., у газеті «Голос України» № 146 було опубліковано раніше підписаний Президентом Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» від 04.07.2014 р. № 1588-VІІ (далі Закон № 1588).

Як ми й повідомляли раніше, цей закон передбачає:

  • лінійну ставку оподаткування пасивних доходів фізичних осіб у вигляді процентів — 15%;
  • дивіденди, як і раніше, оподатковують за ставкою 5%;
  • для оподаткування інших пасивних доходів від розміщення капіталу запроваджено єдину ставку — 15%.

Законом також передбачено, що податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування (тобто банк). Такі податкові агенти у формі № 1ДФ відображають загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку.

Крім того, уточнено норми ПКУ щодо порядку здійснення перерахунку ПДФО в разі дострокового розірвання договору вкладу (депозиту) і здійснення у зв'язку із цим перерахунку доходу у вигляді процентів.

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 1588, ПДФО, нарахований (утриманий) податковим агентом із доходів у вигляді процентів, нарахованих на поточний або вкладний (депозитний) банківський рахунок, ощадний (депозитний) сертифікат, вклад (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці за період із 1 липня 2014 року до набрання чинності цим Законом підлягає анулюванню та не сплачується до бюджету.

Фізособи, яким у період із 1 липня 2014 року до набрання чинності Законом № 1588 нараховані пасивні доходи (зазначені в п. 3 р. І Закону № 1588), звільняються від обов’язку декларування таких доходів і сплати з них податку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»