Нерезидент-інвестор може здійснити розрахунки за придбані в резидента акції через інвестиційні рахунки у гривнях — зазначає офіційний портал Міндоходів.

Іноземні інвестиції можуть здійснюватися в іноземній валюті, валюті України й у формі придбання не забороненого законами України нерухомого чи рухомого майна, уключаючи будинки, квартири, приміщення, обладнання, транспортні засоби та інші об’єкти власності, шляхом прямого одержання майна та майнових комплексів або у вигляді акцій, облігацій та інших цінних паперів.

У разі здійснення інвестицій в Україну у грошовій формі іноземний інвестор має право відкрити інвестиційний рахунок і перерахувати на нього іноземну валюту з-за кордону, здійснювати продаж іноземної валюти з інвестиційного рахунку та зараховувати на інвестиційний рахунок кошти у гривнях, отримані від продажу іноземної валюти, для подальшого здійснення іноземної інвестиції.

Порядок іноземного інвестування в Україну встановлено Положенням про порядок іноземного інвестування в Україну, затвердженим постановою Правління НБУ від 10.08.2005 р. № 280.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»