Як повідомили фахівці Міндоходів у листі від 08.07.2014 р. № 12600/9/99-99-19-03-02-15, за операцією з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту (у т.ч. реекспорту) податкові зобов’язання з ПДВ визначаються на дату фактичного здійснення такого вивезення, тобто на дату оформлення митної декларації контролюючим органом.

Вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту (у т.ч. реекспорту) із залученням комісіонера не впливає на порядок визначення податкових зобов’язань із ПДВ.

Ураховуючи викладене, право на застосування нульової ставки ПДВ має винятково продавець продукції, що вивозиться за межі митної території України (експортується), — її власник (комітент).

У частині акцизного податку спеціалісти Міндоходів зазначили, що виробник готової продукції може скористатися пільгою із цього податку за умови, що саме він є експортером (відправником) замовнику готової продукції, виготовленої з давальницької сировини. Водночас на дату подання виробником декларації з акцизного податку за звітний період у нього має бути належним чином оформлена митна декларація, що засвідчує факт вивезення за межі митної території України такої продукції.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»