Депутати ВРУ сьогодні прийняли Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (реєстр. № законопроекту 4309а від 21.07.2014 р.), яким тимчасово, до 1 січня 2015 року, установили військовий збір за ставкою 1,5% від об'єкта оподаткування.

Платниками збору виступають особи, які є платниками ПДФО. Це:

  • фізособи-резиденти, які отримують доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
  • фізособи-нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні;
  • податкові агенти.

Об'єктом обкладення військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, а також виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Тобто зарплата, відпускні, лікарняні, доходи за ЦПД — усі ці доходи обкладатимуть військовим збором.

Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) збору до бюджету є:

  • податкові агенти платника податку (у т.ч. роботодавці) — під час виплати зарплати й доходів із джерела їх походження в Україні;
  • платник податку — для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання чи сплати (перерахування) податку до бюджету.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»