Спеціалісти Національного банку України у своєму листі від 28.07.2014 р. № 18-112/40258 зазначають, що з 08.06.2014 р. військовослужбовцям із початку та до закінчення особливого періоду, а резервістам і військовозобов'язаним — із моменту призову під час мобілізації та до закінчення особливого періоду не нараховуються штрафні санкції та пеня за невиконання зобов'язань перед банками.

Раніше НБУ вже звертався до банкірів листом від 08.05.2014 р. № 18-112/22289 із рекомендаціями переглянути умови виконання зобов'язань за кредитними договорами, укладеними з особами, призваними на військову службу, надати відстрочку у сплаті основного боргу та відсотків, звільнити від штрафних санкцій тощо. Банки зобов'язані брати до уваги, що під час ведення бойових дій існують об'єктивні передумови для порушення нормального режиму виконання зобов'язань.

Незважаючи на це, до Національного банку України продовжують надходити численні заяви військовослужбовців, громадських активістів, народних депутатів України щодо порушень банками вимог закону та невжиття заходів, спрямованих на врегулювання ситуації із труднощами повернення кредитів військовослужбовців та мобілізованих осіб.

Тож юридичний департамент НБУ наголошує на необхідності суворого та безумовного дотримання банками положень Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 р. № 2011-XII, виконанні рекомендацій державного регулятора та повідомляє, що невиконання законних вимог є підставою для застосування до порушників адекватних заходів впливу. 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»