Якщо день прибуття з попереднього відрядження та день вибуття в наступне відрядження збігаються, то це один день відрядження, а отже, добові можуть бути виплачені лише за один день відрядження. На цьому наголошує Мінфін у листі від 29.12.2005 р. № 31-18030-07-25/28711.

Міндоходів теж погоджується з тим, що розмір добових, якщо працівник протягом доби повернувся з відрядження та виїхав у відрядження знову, не повинен перевищувати обмеження, установлені пп. 140.1.7 ПКУ (підрозділ 102.07.14 «ЗІР»). Проте законодавством не визначено, за яке саме відрядження виплачуються добові. Тому така ситуація може розглядатися залежно від того, про які відрядження йдеться: у межах України чи про закордонні.

Якщо це відрядження по України, то цілком логічно виплатити добові за день прибуття з першого відрядження. А от коли працівник із відрядження по Україні відбуває в закордонне відрядження — ситуація складніша.

Детальніше про те, як діяти в зазначених ситуаціях, читайте в матеріалі «В один день два відрядження: як виплачувати добові за цей день» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 140/2014.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»