На офіційному веб-сайті МОЗ України оприлюднено спільний проект наказу МОЗ і Мінекономрозвитку України «Про затвердження Порядку розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб» (далі — Проект наказу).

Метою прийняття Проекту наказу МОЗ України є затвердження механізму розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб, який включено до Переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, що можуть закуповувати заклади і установи охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, затвердженого постановою КМУ «Про порядок закупівлі лікарських засобів закладами та установами охорони здоров'я, що фінансуються з бюджету» від 05.09.1996 р. № 1071, для декларування зміни оптово-відпускної ціни на лікарський засіб заявником. На підставі цього механізму Держцінінспекція надаватиме висновок щодо економічної обґрунтованості розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб.

Водночас розрахунок оптово-відпускної ціни на лікарський засіб для декларування зміни оптово-відпускної ціни на нього визначатиметься з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін, установлених у країні їх походження, Республіці Болгарія, Республіці Молдова, Республіці Польща, Словацькій Республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині й Республіці Сербія та в Україні як середньоарифметичне значення такого інтервалу цін.

Докладніше ознайомитися з текстом Проекту наказу можна тут.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»