Як повідомляє прес-служба Мін’юсту, ВРУ прийняла в першому читанні законопроекти, підготовлені Міністерством юстиції, № 4322а та № 4323a.

Законопроекти, зокрема, передбачають проведення позачергової публічної атестації представників публічної служби й судової системи на предмет корупційної складової та професійної компетентності. Окрім того, доступ до публічної служби буде відкрито для громадян, які мають належну освіту й професійну підготовку, але не мають досвіду роботи на державній службі. Добір нових фахівців на публічну службу відбуватиметься шляхом тестувань.

Також громадяни отримають можливість альтернативного подання документів до органів реєстрації чи до центрів надання адміністративних послуг, у тому числі через Інтернет.

Оплата адміністративних послуг стане диференційованою й соціально адаптованою. Пересічні українці та корпоративний сектор сплачуватимуть за різними тарифами.

Доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно стане відкритим для всіх. А повноваження державних реєстраторів у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також реєстрації підприємців буде покладена на місцеву владу та приватних нотаріусів.

Також змін зазнає система мотивації державних реєстраторів і виконавців.

Для цього половина надходжень від виконавчого збору й адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців спрямовуватиметься до спеціального фонду держбюджету. Кошти витрачатимуться на фінансування діяльності ДВС і ДРС, виплату винагороди реєстраторам і держвиконавцям, підвищення кваліфікації та розвиток інформаційно-аналітичної бази.

Обсяг винагороди держвиконавців і реєстраторів залежатиме від реальної кількості проведених реєстрацій або реалізованих виконавчих дій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»