Як відомо, згідно з пп. 212.1.9 ПКУ, платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є фіз- або юрособи — резиденти чи нерезиденти (у тому числі їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з деривативами чи з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів, окрім випадків, передбачених п. 213.2 ПКУ.

Базовим податковим періодом для складання та подання звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є календарний квартал (п. 219.4 ПКУ).

Водночас, як зазначає Міндоходів у підкатегорії 116.13.04 «ЗІР», платник податків зобов’язаний за кожний установлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Тобто суб’єкт господарювання, який здійснив разовий продаж цінних паперів, зобов’язаний за кожний установлений ПКУ звітний період подавати декларацію з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»