22 липня 2014 року Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (реєстр. № 0937), яким обмежується втручання посадових осіб у підприємницьку діяльність. Зокрема передбачається таке:

  • різним контролюючим органам заборонено проводити планові перевірки одного суб’єкта господарювання протягом календарного року;
  • забороняється проводити перевірки суб’єктів господарювання за анонімними та іншими необґрунтованими заявами, а також за зверненнями юридичних осіб, які досить часто використовуються для тиску на бізнес, усунення конкурентів;
  • забороняється вилучення в суб’єктів господарювання оригіналів їхніх фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп’ютерів, їх частин.

Окрім цього, як наголошують у Держпідприємництві, зменшується перелік відносин, на які не поширюється дія цього Закону, а саме: валютний контроль, митний контроль на кордоні, державний експортний контроль, контроль за дотриманням бюджетного законодавства, банківський нагляд, держконтроль за дотриманням законодавства щодо захисту економічної конкуренції, державний нагляд за дотриманням вимог ядерної безпеки, державний нагляд у галузі цивільної авіації, під час проведення оперативно-розшукової діяльності, дізнання, прокурорського нагляду, досудового слідства та правосуддя.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. Станом на 24.07.2014 р. не опубліковано.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»