Так, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше ніж 10 календарних днів надаватимуться в особливий період під час дії воєнного стану.

Щорічні основні відпустки в особливий період із моменту оголошення мобілізації до часу прийняття воєнного стану чи до моменту прийняття рішення про демобілізацію надаються за умови одночасної відсутності не більше ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Надання військовослужбовцям інших видів відпусток в особливий період із моменту оголошення мобілізації до часу прийняття воєнного стану чи до моменту прийняття рішення про демобілізацію та в особливий період під час дії воєнного стану припиняється. Виняток зробили лише для відпусток військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду — тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, а також відпусток у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії. Нововведення, запроваджені Законом України від 04.07.2014 р. № 1589-VII, запрацюють із 24 липня 2014 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»