Відповідно до рішення РНБО, Президент направив на затвердження до Верховної Ради Указ «Про часткову мобілізацію» (реєстр. № 4320а). Згаданий Указ затверджено парламентом 22.07.2014 р. Він набирає чинності з дня його офіційного опублікування (станом на 22.07.2014 р. не опубліковано).

Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом.

Згідно з документом, часткова мобілізація оголошується у зв'язку з поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України в східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України.

Призов військовозобов'язаних, резервістів та постачання транспортних засобів для забезпечення потреб військ здійснюватимуться в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву по всій території України, окрім Криму та м. Севастополя.

Указом передбачено обов’язок силовиків (Міноборони, МВС, СБУ тощо) проінформувати членів сімей військовослужбовців і працівників військових формувань, правоохоронних органів України, які виконують завдання в районі проведення АТО, про проходження ними служби й унеможливити розголошення інформації з обмеженим доступом.

Інфографіка - www.ukrinform.ua

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»