Національний банк України скасував вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб, а також пом’якшив норми, які регулюють порядок виплати переказів в іноземній валюті, що надходять із-за кордону на користь фізосіб.

Зазначені рішення прийняті постановою Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 15.07.2014 р. № 423 (далі — Постанова № 423) — повідомляє прес-служба НБУ.

З дня набрання чинності цією постановою припинить діяти вимога, згідно з якою вповноважені банки здійснювали обов’язковий продаж іноземної валюти, яка надходила фізичним особам (резидентам і нерезидентам) у сумі, що дорівнює чи перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць.

Нагадаємо: інвалюта, переказана з-за кордону на користь фізособи в сумі, що не перевищує в еквіваленті 150000 гривень в один операційний (робочий) день, може бути виплачена готівкою без відкриття рахунку (п. 2.3 Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні, затверджених постановою Правління НБУ від 29.12.2007 р. № 496). Якщо сума переказу (переказів) в іноземній валюті перевищує в еквіваленті 150000 гривень в один операційний (робочий) день, то такий переказ (перекази) зараховуються в повній сумі на поточний рахунок отримувача.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»