Учасниками бойових дій визнаються особи, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції. Це:

  • військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники ЗСУ, Нацгвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України;
  • особи рядового, начальницького складу;
  • військовослужбовці, працівники МВС України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
  • інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Також такий статус отримають працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення в порядку, установленому законодавством.

Відповідні зміни Законом від 01.07.2014 р. № 1547-VII унесені до ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII.

Порядок надання статусу учасника бойових дій таким особам, категорії таких осіб і терміни їх участі (забезпечення проведення) в АТО, а також райони антитерористичної операції визначає Кабмін.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»