До таких висновків дійшли учасники круглого столу, що відбувся в МОЗ України.

Як мовиться в повідомленні прес-служби Міністерства, під час проведення заходу фахівці, експерти, представники громадських та саморегулівних організацій обговорили питання медичного забезпечення безпеки дорожнього руху, налагодження системного діалогу органів виконавчої влади з громадськістю, підвищення якості підготовки рішень із важливих питань державного життя з урахуванням громадської думки та створення умов для участі громадян у розробці проектів таких рішень.

Відкриваючи нараду, Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Руслан Салютін зазначив, що нині варто організувати й створити чітку систему роботи медичних комісій з огляду водіїв, аби виключити взагалі із практики випадки отримання посвідчень на право керування транспортним засобом людьми, які фізично та морально нездатні сідати за кермо. А для цього необхідно, спільно з усіма зацікавленими сторонами, опрацювати й досягти чіткості формулювань у нормативно-правовій базі медичного забезпечення безпеки дорожнього руху.

Директор Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту Анатолій Гоженко, з-поміж іншого, зазначив: «…необхідно посилити контроль за медичними оглядами водіїв і залучати до них сімейних лікарів. Також обов’язково необхідно проводити не лише щозмінні передрейсові та післярейсові медогляди, а запровадити психофізіологічний огляд водія з урахуванням європейського досвіду, який передбачає контроль стану людини, починаючи зі школи».

Фахівець також наголосив на необхідності автоматизації багатьох процесів, зокрема створення єдиного реєстру медичних комісій, як інструмент контролю за їх діяльністю, бази даних процедури проведення медоглядів і бази даних водіїв.

За результатами круглого столу було прийнято рішення створити на базі Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України робочу групу з питань медичного забезпечення безпеки дорожнього руху за напрямками психофізіології, наукового супроводу, ведення бази даних медичних комісій і підвищення кваліфікації та навчання медичних працівників, навчання й екзаменування кандидатів у водії транспортних засобів в автошколах, домедичної допомоги тощо.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»