Бухгалтерські таланти знаменитих людей

Чимало відомих людей розпочинали власну кар’єру з роботи бухгалтером. Деякі шукали свою професію, а іноді й заробіток, перебираючи та змінюючи рід занять, у тому числі випробувавши себе й у бухгалтерії. Хто ж особливо відзначився із екс-бухгалтерів...

Бухгалтер-мафіозо

Одна з професій Аль Капоне (Al Capone) — гангстера і мафіозо, відомого всьому світу, — бухгалтер. Мало кому відомо, що, ставши сімейною людиною, він полишив роботу у Френкі Єля, відомого в Брукліні злочинного ватажка, і влаштувався на роботу звичайним бухгалтером у Балтіморі. Але в історії він запам’ятався як король мафії, а міг бути і «королем бухгалтерії».

До того ж цікавим є те, що саме скромний і, напевно, дуже сміливий бухгалтер Френк Вілсон зумів «дістати» докази для кримінальної справи проти Капоне. Тривалий час жодне державне відомство, незважаючи на старання, не могло викрити його в махінаціях і несплаті податків, адже на мафіозо працювали кращі юристи країни. Саме бухгалтер Френк Вілсон, вивчивши конфісковані в закладах Капоне документи й архіви податкової служби за декілька десятиліть, виявив докази несплати податків. На підставі цього Аль Капоне і був засуджений. Саме завдяки старанням професійного бухгалтера вдалося зловити «короля мафії».

Бухгалтер-письменник

О. Генрі — визнаний майстер американського оповідання. Але хтозна, як склалася б його творча доля, якби не одна подія в його житті. Цікаво яка? Його викрили в розтраті (справедливо чи ні — питання спірне), коли він працював касиром і рахівником у банку в техаському місті Остіні. За цей проступок Вільям Сідней Портер (так звали майбутнього письменника) потрапив за грати на 3 роки. Саме в ув’язненні він розпочав свою літературну кар’єру — напередодні Різдва захотів порадувати доньку, а оскільки грошей не було, у подарунок склав для неї оповідання «Різдвяний подарунок Діка-Свистуна». Так і сталося перевтілення бухгалтера в майстра слова.

Бухгалтер-актор

Олександр Миколайович Вертинський — видатний актор, композитор, поет і співак, кумир естради.

Олександру було 13 років, коли про нього вже подейкували як про перспективного молодого літератора. Газети та журнали охоче друкували написані Вертинським розповіді. Щоправда, на життя собі він заробляв різними способами: працював вантажником, продавав листівки, був коректором у друкарні, грав у аматорських спектаклях. Трудився він і бухгалтером у готелі «Європейський», але незабаром був звільнений «за нездатність». І хоча талановиті люди талановиті в усьому, але бухгалтерські премудрості не заманили Вертинського настільки, щоб творити й у цій стихії.

Бухгалтер-модельєр

П’єр Карден — французький модельєр, «жива легенда моди».

Він порушив традицію «мода — для жінок» і створив першу колекцію чоловічого одягу. Запровадив у моді стиль «унісекс», створив міні-сарафани, «жакети-бульбашки», навіжені краватки «у квіточку». Він є новатором, який утворив власну імперію.

Важко повірити, але П’єр Карден розпочав із позиції бухгалтера та пропрацював на ній близько 4-х років. І бухгалтерський досвід приніс свої дивіденди: Карден — не лише чудовий модельєр, але й успішний бізнесмен.

Бухгалтер-мільярдер

Джон Рокфеллер — перший «доларовий» мільярдер і найбагатша людина в історії.

У 16 років протягом шести тижнів він оббивав пороги великих фірм, намагаючись влаштуватися бухгалтером. І йому це вдалося — Рокфеллера взяли на місце асистента бухгалтера в компанію Hewitt and Tuttle. У 18 років Джон став молодшим партнером у торговій фірмі. Коли йому виповнилося 25, усі його знайомі вважали, що він назавжди пов’яже власне життя з бухгалтерським обліком. Але він закохався... Любов, бажання заробити капітал і знання, які він набув за час роботи бухгалтером, допомогли Рокфеллерові стати нафтовим магнатом і заробити мільярди.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»