Цікаві факти про бухгалтерію та податки, про які ви не знали

Герб бухгалтерії

 

Міжнародний герб людей бухгалтерської професії складається із трьох фігур: сонця — бухгалтерський облік освітлює господарську діяльність, ваг — баланс, кривої Бернуллі, яка підкреслює, що облік, який виник одного разу, існуватиме вічно, і девіза: «Наука, довіра, незалежність». Автором герба бухгалтерів є французький учений Жан Батіст Дюмарше (1874–1946).

 

Коли з’явився перший бухгалтер

 

Термін «бухгалтер» з’явився в XV столітті. Як свідчить історичний факт, першою посадовою особою, котра одержала звання бух­­галтера, був Христофор Штехер — діловод Інсбрукської рахункової палати. У Німеччині до 1498 року особи, які займалися веденням рахункових книг, називалися писарями. Відтоді терміни «бухгалтер» і «бухгалтерія» почали витісняти старі назви та поступово поширюватися всюди.

 

Чим відрізняється бухгалтерія в різних країнах світу

 

У різних країнах світу бухгалтерії притаманні відмітні характеристики. Акцент робиться на різні розділи бухгалтерського обліку. Ці особливості обумовлені політичною та економічною системами, історією країни, цінностями суспільства, його традиціями.

Можна виокремити чотири групи, до кожної з яких вхожі країни, об’єднані спільними властивостями в бухгалтерії:

1) англомовні країни;

2) континентальні країни;

3) латиноамериканські держави;

4) країни Східної Європи.

Перші три групи використовують бухгалтерію для обчислення фінансового результату й підрахунку прибутку. Четверта — переважно для контролю за збереженням коштів.

В англомовних країнах підхід до бухгалтерії — суто професійний, не допускаються тотальний контроль і управління з боку держави. Професійні бухгалтери та юристи об’єднані в асоціації. Державні органи управління визнають такі асоціації та співпрацюють із ними. Облік у країнах латинської Америки має одну головну мету — відображати й вивчати інфляційні процеси в економіці.

У країнах Східної Європи облік здебільшого ведеться за дорученнями й директивами державних органів. Це стосується не конкретно взятих бухгалтерів на підприємствах, а й системи бухгалтерського обліку й аналізу загалом.

 

Гендерна політика в сучасній професії бухгалтера

 

Нині співвідношення жінок і чоловіків у бухгалтерській професії на пострадянському просторі — приблизно 80% на 20% на користь жінок. Якщо говорити про Київ — то чоловіків-бухгалтерів іще менше — біля 15%.

Чим можна пояснити той факт, що на посаду бухгалтера воліють брати саме жінку? Багато хто стосовно цього схильний вважати, що для чоловіка не підходить рутинна праця, чим, по суті, і є робота бухгалтера. Бухоблік вимагає неймовірної посидючості й постійного зосередження — це по силі жінкам. Щодо чоловіків, то вони більше прагнуть працювати на керівних посадах. Це підтверджує й статистика, згідно з якою 90% керівників — саме чоловіки.

 

Перша у світі ставка податку на дохід

 

Перша у світі ставка податку на дохід становила 10%. Про це ми можемо судити за Пятикнижжям Мойсея, де сказано: «... і всяка десятина на землі з насіння землі, з плоду дерева належить Господу».

 

Що таке 1С

 

1С спочатку була пошуковою системою й означала, що на пошук інформації буде витрачено не більш ніж одна секунда. Зараз про пошукові можливості фірми ніхто не згадує, але назва прижилася.

 

Чого коштували помилки податкового законодавства США

 

Через помилки й неточності податкового законодавства США в період із 1998 по 2005 рік дві третини американських і 68% іноземних компаній, що працюють у США, узагалі не сплачували жодних податків— причому абсолютно офіційно й легально.

 
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»