11 липня 2014 року набрала чинності постанова КМУ «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив» від 01.08.2013 р. № 927, згідно з якою підставою для митного оформлення товарів є декларація про відповідність і сертифікат відповідності. Згідно з постановою, сертифікат має бути виданий органами, визначеними Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за пропозицією Міненерговугілля України.

Оцінку відповідності автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив технічному регламенту здійснюватимуть винятково дві організації м. Києва: ДП «Орган з сертифікації нафтопродуктів та систем якості «МАСМА-СЕПРО» та «10 Хіммотологічний центр». Це, у свою чергу, може спричинити монополію в зазначеній сфері.

Таким чином, усі суб’єкти зовнішньої економічної діяльності, які імпортують зазначені вище енергоносії, незалежно від місця їх розташування та місця митного оформлення, повинні відвідати дві київські організації для отримання сертифіката відповідності. Саме він необхідний для подання митним органам декларації про відповідність, яка є підставою для митного оформлення. 

Прес-служба Держпідприємництва зазначає, що постанова була прийнята без погодження з Держпідприємництвом, що суперечить принципам державної регуляторної політики.

За оцінками фахівців, додаткові витрати суб’єктів ринку складуть до 6 млн грн за місяць, що буде перекладено на кінцевого споживача.

Про небезпечну ситуацію, яка склалася на ринку нафтопродуктів, повідомляє й Асоціація «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України». Оператори ринку заявляють, що лабораторії, які допущені до проведення досліджень показників моторних палив, фізично не здатні оперативно та якісно опрацювати тисячі проб. Наслідком таких дій уже є суттєві затримки вантажів на митниці.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»