Платникам податків із Донецької та Луганської області дешевше сплатити штраф за невчасне подання податкової звітності, ніж скористатися рекомендаціями Міндоходів. Контролери в листі від 07.07.2014 р. № 16042/7/99-99-19-03-02-17 роз’яснили, що задля продовження граничних термінів подання податкової звітності через неможливість подання такої звітності внаслідок дії обставин непереборної сили платники податку з Донецької та Луганської області зобов’язані звернутися до податкового органу за місцезнаходженням із відповідною заявою та документальним підтвердженням, отриманим від Торгово-промислової палати України. Водночас штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації згідно з п. 102.6 ПКУ.

Разом із тим за отримання підтвердження про обставини непереборної сили платники податків матимуть сплатити Торгово-промисловій палаті  щонайменше 1920 грн! (таку суму зазначили в усній консультації з телефонної розмови до Торгово-промислової палати України). У той час коли неподання або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій (розрахунків) тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн за кожне таке порушення або ж 1020 грн — за кожне таке порушення, якщо воно скоєно платником податків повторно протягом року.

Тож з одного боку Міндоходів зробило добру справу — потурбувалося про платників податків, які й так постраждали через терористичну загрозу, з іншого боку — скористатися запропонованим варіантом набагато дорожче, ніж просто невчасно подати податкову звітність.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»