Аби забезпечити економію природного газу, на засіданні Уряду 9 липня 2014 року була прийнята постанова «Про стимулювання споживачів природного газу та теплової енергії до переходу на електроопалення та гаряче водопостачання» — інформує Урядовий портал.

Зазначена постанова передбачає встановлення пільгового тарифу на електроенергію для непобутових споживачів, які здійснили заходи щодо заміщення природного газу на електроенергію, що використовується для опалення та гарячого водопостачання, у разі наявності окремого комерційного обліку.

Пропонується встановити тариф на електричну енергію на рівні єдиного роздрібного тарифу на відповідний місяць для споживачів другого класу з коефіцієнтом 0,7, а за наявності в непобутових споживачів диференційованого за періодами часу обліку електроенергії ставки тарифів на електроенергію, що використовується для опалення та гарячого водопостачання для кожного періоду доби (нічний, денний, напівпіковий, піковий), визначатимуться із застосовуванням відповідних коефіцієнтів до згаданого вище тарифу.

Для населення, що проживає в будинках (квартирах), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками, із 1 жовтня по 30 квітня (включно) щомісячно спожитий обсяг електричної енергії збільшується з 3600 кВт×год до 5000 кВт×год  (включно) без зміни рівня діючого тарифу.

Прийняття цього нормативного акта сприятиме заохоченню споживачів до встановлення електроопалювальних установок замість тих, що працюють із використанням природного газу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»