НБУ доповнив перелік документів, що підтверджують джерела походження гривень клієнтів — фізичних осіб — нерезидентів, що купують іноземну валюту з поточних рахунків із метою переказу за межі України. Із дня набрання чинності постанови від 16.06.2014 р. № 360 з’явиться можливість підтвердити шляхом надання:

  • виписки (довідки) уповноваженого банку про зарахування коштів у гривнях, перерахованих із поточного рахунка, який був раніше відкритий фізичній особі — резиденту, на поточний рахунок цієї фізичної особи, яка набула статус нерезидента у зв'язку з виїздом за кордон на постійне місце проживання;
  • виписки (довідки) уповноваженого банку про зарахування коштів у гривнях, перерахованих на поточний рахунок фізичної особи — нерезидента із вкладних (депозитних) рахунків (у тому числі нараховані відсотки) за договором банківського вкладу (депозиту), укладеним фізичною особою — резидентом до набуття нею статусу нерезидента.

Також постанова прибере норму, у якій зазначено право НБУ на обмеження роботи вповноваженого банку в Системі підтвердження угод у разі виявлення в його діяльності операцій, що призводять до дестабілізації міжбанківського валютного ринку України.

1 Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затверджено постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005 р. № 281

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»