Міндоходів у системі «ЗІР» (підкатегорія 114.09) зазначило, що не вважається зовнішньоекономічною діяльністю укладення договорів між суб’єктами господарювання, які зареєстровані та перебувають на обліку в Україні та в АР Крим.

Адже зовнішньоекономічна діяльність — діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами (ст. 1 р. I Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 р. № 959-XII).

Водночас іноземні суб’єкти господарської діяльності — суб’єкти господарської діяльності, що мають постійне місцезнаходження (тобто місцезнаходження офіційно зареєстрованого головного органу управління (контори) такого суб’єкта господарської (зовнішньоекономічної) діяльності), або постійне місце проживання за межами України.

Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 14.03.2014 р. № 2-рп/2014 (далі — Рішення), визнано такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною), Постанову Верховної Ради Автономної Республіки Крим «Про проведення загальнокримського референдуму» від 06.03.2014 р. № 1702-6/14 (далі — Постанова № 1702-6/14).

Постанова № 1702-6/14 визнана неконституційною та втратила чинність із дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, є дійсною державна реєстрація суб’єктів господарювання, які зареєстровані відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV та перебувають на обліку в АР Крим.

Отже, не вважається зовнішньоекономічною діяльністю укладення договорів між суб’єктами господарювання, які зареєстровані та перебувають на обліку в Україні та в АР Крим.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»