Для повернення цих коштів платник податків подає до органу доходів і зборів заяву довільної форми, підписану керівником і головним бухгалтером суб’єкта господарської діяльності чи фізособою — зазначає Міндоходів у підкатегорії 210.04 «ЗІР».

У заяві зазначаються причини повернення коштів, реквізити фінансової установи, ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України платника — юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові й ідентифікаційний номер за Державним реєстром фізосіб — платників податків та інших обов’язкових платежів (за наявності) платника-фізособи.

У заяві визначається напрям зарахування коштів:

а) на рахунок платника податків, відкритий у фінансовій установі;

б) на банківський рахунок 2603 для виплати коштів платникам готівкою, якщо такі кошти вносилися готівкою.

Водночас, ураховуючи ситуацію, що склалася в АР Крим, для повернення коштів суб’єкту господарювання необхідно отримати Висновок про повернення платнику податків коштів передоплати, що обліковуються на відповідному рахунку митного органу, й Акт про звірення залишків сум коштів передоплати на депозитному рахунку Кримської митниці. Надіслати оригінали цих документів до Міністерства доходів і зборів України з метою їх подальшого спрямування до Головного Управління Державної казначейської служби України в м. Києві.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»