У підкатегорії 107.12 «ЗІР» податківці роз’яснили, чи має право ФОП, що здійснює реалізацію талонів на пальне, перебувати на спрощеній системі оподаткування. Адже для єдинників ПКУ містить заборону продавати підакцизні товари, окрім роздрібного продажу ПММ у ємностях до 20 л (пп. 291.5.1 ПКУ). А пальне є підакцизним товаром (пп. 215.3.4 ПКУ).

Талон — це спеціальний талон, придбаний за умовами та відпускною ціною обумовленого номіналу, що підтверджує право його власника на отримання на АЗС фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування та марки, які позначені на ньому (Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затверджена наказом Мінпалива, Мінекономіки, Мінтрансу, Держкому України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 р. № 281/171/578/155).

З огляду на те, що талони на пальне підтверджують право їх власника на отримання на АЗС нафтопродукту, реалізація талонів є за своєю суттю продажем пального, тому фізична особа — підприємець, яка здійснює їх реалізацію, не може бути платником єдиного податку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»