НБУ в листі від 01.07.2014 р. № 25-112/34154 у відповідь на наш запит розглянув питання стосовно розрахунків із контрагентами, які зареєстровані на території АР Крим і не планують змінювати місце державної реєстрації. Зокрема ми запитували: як провести розрахунки з контрагентом, договір про співпрацю з яким був укладений у січні 2014 року, якщо в контрагента немає відкритого рахунку в українському банку?

У відповіді НБУ нагадав, що банкам України заборонено встановлювати кореспондентські відносини з банками України та іноземними банками, іншими кредитними чи фінансовими установами, що розташовані в Криму (п. 4 постанови НБУ «Про відкликання та анулювання банківських ліцензій та генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій окремих банків і закриття банками відокремлених підрозділів, що розташовані на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя» від 06.05.2014 р. № 260).

На сьогодні підготовлено законопроект «Про податковий та митний контроль у вільній економічній зоні Криму та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території» від 06.06.2014 р. № 4032а. Цим законопроектом пропонуються шляхи врегулювання питання здійснення переказу коштів з/на територію Криму. Наразі відповідний законопроект прийнято за основу зі скороченням строку підготовки.

Також НБУ зазначив, що відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок окупації, юридичним і фізичним особам у повному обсязі покладається на Російську Федерацію як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»