Кабмін ухвалив Постанову, якою внесено зміни до Порядку надання пільг особам за професійною ознакою. Про це повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова — інформує сайт міністерства.

Зазначене рішення Уряду було розроблене на виконання Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VII. Законом установлено критерій для надання пільг особам за професійною ознакою — дохід пільговика (або сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу) не повинен перевищувати величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (у 2014 році — 1710 грн).

Коментар до вказаних змін цього Закону читайте в матеріалі «Пільги окремим категоріям працівників та пенсіонерів надаватимуть, ураховуючи рівень доходів сім’ї».

Міністр зазначила, що відтепер пільги, зокрема з оплати житлово-комунальних послуг, надаватимуться залежно від середньомісячного сукупного доходу пільговика чи сім’ї пільговика. Раніше під час призначення пільг ураховувався лише дохід самого пільговика. Вона зауважила, що грошовий еквівалент такої пільги визначатиметься як різниця між величиною доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, і розміром середньомісячного доходу пільговика чи сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу.

Людмила Денісова пояснила: наприклад, до складу сім’ї лейтенанта міліції входить дружина та дитина. Лейтенант-пільговик має дохід у 2500 грн, його дружина — 2000 грн. Відповідно, їхній спільний дохід становить 4500 грн. До внесення змін до Порядку надання пільг лейтенант не мав права на отримання пільги, оскільки його дохід перевищував 1710 грн. Відтепер нарахування пільги відбувається по-іншому: 4500 грн спільного доходу ділять на трьох членів сім’ї. У розрахунку на одну особу дохід становить 1500 грн, що дає право на призначення пільги, оскільки дохід менше ніж 1710 грн.

Разом із тим сім’я полковника міліції, який отримує 5000 грн, а його дружина — 2000 грн, що мають дитину, відповідно до нових норм не матиме права на пільги, оскільки в розрахунку на одну особу дохід цієї сім’ї 2333 грн (7000 грн / 3 особи) перевищує розмір податкової соціальної пільги (1710 грн).

Зазначені зміни стосуються, зокрема:

 • військовослужбовців (окрім військовослужбовців строкової військової служби) і членів їх сімей;
 • осіб рядового й начальницького складу Держспецзв'язку та членів їх сімей;
 • осіб рядового й начальницького складу служби цивільного захисту;
 • працівників міліції та членів їх сімей;
 • прокурорів та слідчих прокуратури;
 • педпрацівників, а також пенсіонерів, які раніше працювали медпрацівниками;
 • медичних і фармацевтичних працівників, а також пенсіонерів, які раніше працювали медичними та фармацевтичними працівниками;
 • працівників державних і комунальних закладів культури, педпрацівників закладів освіти сфери культури, а також пенсіонерів, які раніше працювали в таких закладах;
 • спеціалістів із захисту рослин, а також пенсіонерів, які працювали у сфері захисту рослин;
 • працівників бібліотек, а також пенсіонерів, які раніше працювали в бібліотеках;
 • працівників музеїв.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»