Міністерство доходів і зборів України розповіло у своєму листі від 07.07.2014 р. № 16034/7/99-99-15-04-01-17, як застосовувати коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства для обчислення податкових зобов’язань із плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі — Плата) згідно зі змінами до ст. 263 ПКУ.

На думку Міндоходів, суб’єкти господарювання, що здійснюють видобування корисних копалин, у тому числі й підземних вод, умовно можуть бути поділеними на чотири категорії платників Плати.

До трьох перших категорій належать платники Плати, які провадять господарську діяльність із видобування підземної води на підставі спеціального дозволу на користування ділянкою надр.

Платники Плати, що провадять господарську діяльність із видобування корисних копалин у межах ділянок надр, геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин у межах яких виконана не пізніше ніж 5 років від моменту виникнення податкових зобов’язань із Плати, обчислюють податкові зобов’язання з Плати із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що визначений у протоколах Державної комісії України по запасах корисних копалин, для мінеральної сировини, видобутої з таких ділянок надр.

Платники Плати, що провадять господарську діяльність із видобування корисних копалин у межах ділянок надр, геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин у межах яких виконана раніше ніж 5 років від моменту виникнення податкових зобов’язань із Плати, обчислюють податкові зобов’язання з Плати із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки НБУ.

Платники Плати, що провадять господарську діяльність з видобування корисних копалин у межах ділянок надр на етапі геологічного вивчення й таким чином не завершили геолого-економічну оцінку запасів ділянки надр, а також платники Плати, що провадять господарську діяльність із видобування підземних вод на підставі дозволу на спеціальне водокористування, обчислюють податкові зобов’язання з Плати із застосуванням зазначеного в листі Державної комісії України по запасах корисних копалин від 25.06.2014 р. № 421/07 коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства — 15%.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»