Згідно зі ст. 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їхні копії і в разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Мін’юст у листі від 08.01.2014 р. № 11612-0-4-13/11 проінформував, що під час проведення огляду приміщення дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі та документи підлягають негайному огляду й опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов'язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються та зберігаються в такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів. Про це фахівці Мін’юсту нагадали в листі від 18.09.2013 р. № 8027-0-4-13/11.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»