Головне управління Міндоходів у м. Києві рекомендує представникам бізнесу співпрацювати з надійними фінансовими установами, а під час вибору банку дослідити його ділову репутацію й ознайомитися з його попередньою діяльністю на ринку фінансових послуг.

Таке попередження виникло у зв’язку з накладенням арештів на активи певних фінансових установ, що виявилися причетними до проведення низки сумнівних фінансових операцій. Зокрема, якщо юрособа відкрила рахунки та розмістила грошові активи в банку, який згодом потрапив під процедуру ліквідації, у результаті чого юрособа була позбавлена можливості вчасної сплати певних податкових платежів, за що змушена сплатити штраф.

За інформацією Національного банку України, на сьогодні в Києві 10 банків України проходять стадію ліквідації, серед яких: АТ «ГРАДОБАНК», ПАТ Акціонерний Банк «СИНТЕЗ», ПАТ «БАНК СТОЛИЦЯ», ПАТ «ЕРДЕ БАНК», ПАТ «БАНК «ТАВРИКА», ПАТ «КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ДАНІЕЛЬ», ПАТ «РЕАЛ БАНК», ПАТ «БРОКБІЗНЕСБАНК», ПАТ БАНК «МЕРКУРІЙ», ПАТ «БАНК ФОРУМ».

Слід нагадати, що згідно з положеннями Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 р. № 4452-VI, під час дії тимчасової адміністрації банк не припиняє свою діяльність, а продовжує поточну роботу. Також Закон передбачає нарахування неустойки (штрафів, пені тощо) за невиконання зобов’язань щодо сплати податків і зборів, проте не зупиняє обов’язку щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів). Отже, у процедурі дії тимчасової адміністрації та ліквідації банки також зобов’язані сплачувати поточні податкові зобов’язання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»