Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до законів України «Про освіту» і «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо гарантій для студентів, аспірантів, педагогічних, науково-педагогічних працівників» (реєстраційний № 4889) — повідомляє прес-служба Парламенту.

Він передбачає право вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів на:

  • збереження місця навчання на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • відстрочку на складання екзаменаційної сесії та державної атестації в навчальних закладах на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Студентам, аспірантам у зв’язку із проходженням військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період зберігатимуть додаткові види соціального та матеріального забезпечення.

У разі проходженням військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період педагогічного чи науково-педагогічного працівника, яке унеможливлює виконання ним професійних обов'язків і обмежує перебування в дитячому, учнівському, студентському колективах, за ним зберігатимуться місце роботи, посада та попередній середній заробіток.

Розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів або за надання додаткових освітніх послуг для осіб, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зменшуватиметься з урахуванням перерваного й оплаченого строку навчання.

Студенти й аспіранти, що навчаються на денній формі навчання, не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»