Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановою від 30.05.2014 р. № 18 внесло зміни до Порядку отримання застрахованими особами та членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Документ готується до опублікування в «Офіційному віснику України» за 11.07.2014 р. № 53.

Установлено, що рішення про виділення путівки добровільно застрахованій особі приймає директор районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду.

Додано, що санаторну путівку за рішенням комісії (уповноваженого) із соціального страхування видає не лише підприємство, установа, організація, а також і фізична особа, у якої працює за трудовим договором (контрактом) найманий працівник.

Тепер путівки для лікування дитини та дорослого чи двох дітей і дорослого не підлягають поділу для спільного санаторно-курортного лікування відповідно двох дорослих або двох дорослих і дитини. Поділ таких путівок можливий тільки для лікування одного дорослого та дітей.

Передбачили, що часткова оплата вартості путівки до санаторію може вноситися не лише до каси, а й на поточний рахунок страхувальника за основним місцем роботи застрахованої особи, або через установу банку на транзитний рахунок органу Фонду за місцем обліку страхувальника, і тепер потрібно зазначати у призначенні платежу номер путівки, за яку здійснюється часткова сплата.

Повернення коштів, що перераховані страхувальником або застрахованою особою на рахунок робочого органу Фонду як часткова сплата за санаторно-курортну путівку, що використана частково або не була використана застрахованою особою, здійснюється за умови надання застрахованою особою, її законним представником, спадкоємцями або членом її сім'ї (у разі гострого захворювання чи смерті застрахованої особи) до робочого органу Фонду звернення, документів, які підтверджують факт повернення (часткового використання) путівки та пояснюють причини неможливості її використання, копії платіжного доручення про перерахування страхувальником часткової вартості путівки чи квитанції до прибуткового касового ордеру про сплату застрахованою особою часткової вартості путівки на рахунок робочого органу Фонду.

У разі часткового використання путівки повернення коштів оплаченої часткової вартості путівки здійснюється у пропорційних розмірах за фактично ненадані послуги.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»