Міндоходів 01.07.2014 р. затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо податкового обліку поворотної фінансової допомоги (наказ Міндоходів від 01.07.2014 р. № 367).

Контролери описали загальні правила обліку поворотної фіндопомоги залежно від статусу її надавача: надавач — платник податку на прибуток, що сплачує його за загальною ставкою, надавач — неплатник або платник, що має пільги із цього податку, надавач-засновник. А також роз’яснили на прикладах особливості її обліку залежно від базового періоду платника — року та кварталу — та в разі зміни системи оподаткування.

Що цікавого, а можливо, і несподіваного?

1. У платників, для яких базовий період у 2013 р. — рік, у разі отримання та повернення поворотної фіндопомоги в межах 2013 р. жодних податкових наслідків не виникає (відповіді на запитання 1 і 2 Узагальнюючої консультації).

2. Якщо поворотну фіндопомогу отримано від платника податку на прибуток, умовні відсотки нараховують на залишок неповерненої поворотної фіндопомоги на кінець звітного періоду. Проте водночас у прикладі говориться й про нарахування умовних відсотків у періоді повернення такої фіндопомоги (див. відповідь на запитання 2), хоча на кінець звітного періоду, у якому відбулося повернення поворотної фіндопомоги, залишку уже немає!

3. Якщо поворотна фіндопомога отримана від засновника — платника податку на прибуток і не повернена впродовж 365 днів із моменту отримання, то умовні відсотки нараховують від дати отримання (а не дати спливу 365 днів) (відповідь на запитання 4).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»