Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів).

Законодавчим актом звільнено від обкладення ПДВ операції з увезення на митну територію України спеціальних засобів індивідуального захисту та ліків згідно з переліком, затвердженим КМУ, під час проведення антитерористичної операції.

Законом підрозділ 2 р. ХХ «Прикінцеві положення» доповнено новим підпунктом такого змісту:

«Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України:

  • спеціальні засоби індивідуального захисту (каски виготовлені відповідно до військових стандартів або технічних умов, чи їх еквіваленти та спеціально призначені для них компоненти (тобто підшоломи, амортизатори), що класифікуються у товарній підкатегорії 6506 10 80 00 згідно з УКТ ЗЕД; бронежилети, що класифікуються у товарній підкатегорії 6211 43 90 00 згідно з УКТ ЗЕД), виготовлені відповідно до військових стандартів або військових умов для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб'єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону;
  • лікарських засобів та медичних виробів відповідно до пп. «в» п. 193.1 цього Кодексу, що призначені для використання закладами охорони здоров'я для надання медичної допомоги фізичним особам, які в період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я».

Водночас зміни торкнулись і митного законодавства. Зокрема йдеться про ухвалення Верховною Радою України Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України» (щодо спеціальних засобів індивідуального захисту).

Законодавчим актом ч. 1 ст. 282 Митного кодексу України доповнено п. 20, згідно з яким у випадках, установлених цим Кодексом та іншими законами з питань оподаткування, під час увезення на митну територію України чи вивезення за її межі від обкладення митом звільняються спеціальні засоби індивідуального захисту, що ввозяться на митну територію України під час проведення антитерористичної операції. 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»