При переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання в іншу місцевість він має звернутися до ПФУ за новим місцем проживання (реєстрації) із:

  • документом, що посвідчує особу;
  • заявою про бажання отримувати пенсію за новим місцем проживання;
  • пенсійним посвідченням, яке необхідно пред’явити, за наявності.

Додатково надавати документ, який підтверджує нове фактичне місце проживання пенсіонера, не потрібно.

Після отримання заяви працівниками ПФУ невідкладно надсилають в електронній формі запит про витребування пенсійної справи до органу ПФУ попереднього місця проживання пенсіонера. Узяття на облік зазначених осіб здійснюється за матеріалами електронних пенсійних справ.

Виплата пенсій за новим місцем проживання може бути проведена в поточному місяці за додатковими відомостями чи в наступному місяці. Це залежить від того, коли пенсіонер звернувся до управління Фонду — на початку місяця, у середині чи після закінчення виплатного періоду.

Виплата пенсій провадиться із першого числа місяця, наступного за тим, по який виплачено пенсію за попереднім місцем проживання. Документ, що підтверджує дату, з якої припинено виплату пенсії за попереднім місцем проживання, — атестат — надсилається органом Фонду в Донецькій чи Луганській областях, який виплачував пенсію, на адресу управління за місцем фактичного проживання пенсіонера.

Таке роз’яснення надали фахівці ПФУ на своєму офіційному сайті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»