Головне управління Міндоходів у м. Києві зазначає: платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року та до 20 лютого цього ж року подають в контролюючий орган за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію встановленої форми з розбивкою річної суми податку рівними частками щокварталу. Для новостворених об'єктів житлової нерухомості така декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на даний об'єкт.

Нагадуємо, що платники податку — юридичні особи зобов'язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 року, у яких — розрахувати податкове зобов'язання за 2014 рік із поквартальною розбивкою.

Враховуючи те, що з 1 квітня 2014 року внесено зміни до ст. 265 ПКУ, зокрема слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», юридичним особам необхідно здійснити перерахунок податку, подавши уточнюючі декларації. Зробити це необхідно до закінчення граничного терміну сплати авансових внесків із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за II квартал 2014 року, тобто до 30 липня 2014 року.

Таким чином, до затвердження нових форм звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платникам податків — юридичним особам у колонці 3 «Житлова площа об'єкта нерухомості» декларації та в колонках 7 «Житлова площа відповідно до документів, що підтверджують право власності (усього)», 9 «Розмір частки/поділу житлової площі, яка знаходиться у спільній частковій, спільній сумісній власності» додатка до такої декларації, пропонується зазначати загальну площу об'єкта житлової нерухомості, у тому числі його частки.

Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженій наказом Міндоходів України від 25.04.2014 р. № 263. Аналіз положень згаданої вище узагальнюючої податкової консультації читайте в матеріалі «Як розрахувати податок на нерухомість за 2014 рік: позиція Міндоходів».

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»