Призначатимуть і виплачуватимуть державну допомогу сім’ям із дітьми управління праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі створення) рад (далі — органи соціального захисту населення). Про це йдеться в постанові КМУ від 25.06.2014 р. № 208, яка внесла зміни до Порядку 4 щодо призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми.

Для призначення допомоги при народженні дитини в орган соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подають:

1) заяву одного з батьків (опікуна), із яким постійно проживає дитина, що складається в довільній формі, із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини;

2) копію свідоцтва про народження дитини (із пред’явленням оригіналу).

Особи, що звернулися за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей (народжених до 30 червня 2014 року), подають копії свідоцтв про народження кожної дитини, яка враховується під час визначення розміру допомоги.

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається заява та квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Допомога при народженні дитини, яка народилася після 30 червня 2014 року, надається в розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Для осіб, у яких сплив строк виплати допомоги при народженні першої дитини, що виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 гривень.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»