Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання» від 05.06.20014 р. № 1324-VII (даліЗакон). Зміни торкнулися Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III.

Так, із 1 січня 2015 року (Закон набирає чинності) держава гарантує, що у всіх типах дошкільних навчальних закладів при реалізації права дітей на дошкільну освіту враховуються особливі освітні потреби в навчанні та вихованні кожної дитини, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами відповідно до принципів інклюзивної освіти. Відповідно, для задоволення освітніх, соціальних потреб, організації корекційно-розвиткової роботи в складі дошкільних навчальних закладів можуть створюватися спеціальні й інклюзивні групи для виховання та навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Також відповідно до внесених Законом змін до Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 р. № 651-XIV, де визначено, що не можуть стати підставою для відмови в здобутті повної загальної  середньої освіти в державних і комунальних навчальних закладах особливості інтелектуального, соціального та фізичного розвитку особистості.

Діти з особливими освітніми потребами, які навчатимуться у спеціальних і інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечуватимуться безоплатним гарячим харчуванням протягом усього періоду навчання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»