Для сімей, у яких перша дитина народилася до 30 червня 2014 року, Уряд подовжив щомісячні виплати до досягнення нею трирічного віку та встановив їх у розмірі 130 грн. Про це інформує громадян на своєму веб-сайті Мінсоцполітики.

Раніше допомога при народженні першої дитини в родині виплачувалася протягом 24 місяців після народження.

Ці зміни дозволять зокрема зберегти право громадян на зарахування часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу.

Нагадаємо: до 01.07.2014 р. особа (один із батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною, має право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Але з 01.07.2014 р. така допомога не виплачуватиметься.

У зв’язку з тим, що виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.07.2014 р. припиняється, також урегулюють питання щодо сплати ЄСВ за період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Платниками ЄСВ будуть особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку й відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини.

Детальніше про це — у матеріалі «Допомога при народженні дитини: як зміниться виплата».

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»