Як повідомляє Мінсоцполітики, 25 червня 2014 року Уряд своєю постановою врегулював Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми. Відтепер батьки новонародженої дитини мають змогу звернутися відразу до департаменту соцзахисту населення за призначенням допомоги при народженні дитини, а департаменти, у свою чергу, мають змогу самі надати документи до Державної міграційної служби для реєстрації дитини.

При цьому замість близько 6 документів, які були раніше необхідні для реєстрації, потрібно буде пред’явити лише паспорт, заяву та надати квитанції про сплату мита чи документ про звільнення від його сплати.

Ці зміни торкнуться понад 500 тис. сімей щороку.

«Надзвичайно важливою, — підкреслила Міністр соціальної політики України Людмила Денісова, — ця норма є для батьків, які тимчасово переселилися з окупованої території АР Крим, міста Севастополя та східних регіонів країни. Наприклад, сім’я, яка переїхала на тимчасове проживання до іншого регіону України, не має можливості зареєструвати дитину, народжену на новому місці проживання, за фактичним місцем прописки. Для того щоб оформити допомогу при народженні дитини та зареєструвати її, батькам потрібно лише запросити працівників департаментів соцзахисту до свого теперішнього місця перебування».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»