2 червня 2014 року

Лист Мінсоцполітики України від 17.04.2014 р. № 52/10/136-14

Як проводити індексацію зарплати працівникам, котрих поновлено на роботі за рішенням суду?

Поновленого на роботі працівника не вважають звільненим, а значить, і підстав переглядати для нього базовий місяць немає (за умови, що не було підвищення зарплати).

У яких випадках і з якою метою визначається базовий місяць?

Базовим є місяць, у якому відбувається підвищення зарплати (за рахунок її постійних складових). А для новоприйнятого працівника базовий місяць визначають уперше після підвищення зарплати.

Як визначається фіксована величина індексації, якщо відбулося підвищення доходу працівника?

Мінсоцполітики процитувало абз. 3 п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078. Проте на практиці постають запитання щодо його застосування. У коментарі розглянуто практичні приклади щодо цієї теми.

Детальніше — у коментарі «Збільшення обсягу навантаження, підвищення зарплати, поновлення на роботі: як проводити індексацію», опублікованому в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 103/2014.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»